در دنیا تنها 7 شرکت / کمپانی وجود دارد که ارزش مجموعی بازار آن‌ها از مرز یک تریلیون دالر فرا رفته است و عنقریب شرکت هشمی نیز شامل این فهرست خواهد شد.
با ورود هوش‌مصنوعی به بازار و ادغام آن در سطوح مختلف فناوری نوین، به ویژه افزارهای فناوری، ارزش عمومی بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده تراشه‌ها و ابزارهای الکترونیکی جهان «ان‌ویدیا» چندین برابر بالا رفت و اکنون تبدیل به بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین شرکت جهان شده است، حتی با ارزش‌تر از غول‌های فناوری مانند مایکروسافت، اپل و الفابیت و غول نفتی آرامکو. اکنون ان‌ویدیا در کنار این‌که باارزش‌ترین شرکت جهان نامیده شده، عنوان « رهبر جهانی در توسعهٔ سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای هوش‌مصنوعی» نیز دانسته می‌شود.
 
براساس تازه‌ترین آمار و ارقام، شرکت آمریکایی «nVIDIA» با ارزش مجموعی 3 تریلیون و 340 میلیارد دالر در سرفهرست و سپس مایکروسافت با ارزش عمومی 3 تریلیون و 320 میلیارد دالر در رده دوم و اپل با ارزش کلی 3 تریلیون و 290 میلیارد دالر در جایگاه سوم باارزش‌ترین شرکت‌های جهان قرار دارند.
 
شرکت الفابیت با ارزش عمومی 2.17 تریلیون دالر، آمازون با ارزش کلی 1.90 تریلیون دالر، آرامکوی سعودی با ارزش مجموعی 1.79 تریلیون دالر و میتا با ارزش کلی 1.27 تریلیون دالر تنها دیگر شرکت‌های تریلیون دالری جهان هستند.
 
شرکت «TSMC» یا «Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (شرکت صنایع نیم‌رسانای تایوان)» که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های توسعه و تولید تراشه‌های الکترونیک و محصولات نیمه‌رسانا در جهان هست، نیز با ارزش مجموعی 932 میلیارد دالر عنقریب به جمع تریلیونی‌های جهان خواهد پیوست.
 
 

ما در شبکه‌های اجتماعی

 

مطالب پرخواننده

  • این هفته

  • این ماه

  • تازه‌ترین