Colors: Yellow Color

گروهی از دانشمندان ناسا مستقر در قطب جنوب به شواهدی دست یافته اند که ممکن است متعلق به جهانی موازی باشد، جایی که قوانین فیزیکی کاملا به طور معکوس عمل می کنند. این یافته جدید توسط یک دستگاه آشکارساز ذرات به نام آنتن گذرای تکانشی قطبی» (ANITA) کشف شده است که تیم دانشمندان ناسا آن را به کمک بالون های غول پیکر در جو زمین قرار داده اند.

با این‌ جمله شروع میکنیم: شرکت مرسدس بنز در نخستین روزهای سال جدید میلادی (۲۰۲۲) رسماً اعلام کرد تا سال ۲۰۳۰ تمام محصولاتش برقی خواهد شد.

البته این موترساز آلمانی می‌گوید ممکن است پس از سال ۲۰۳۰ موترهای بنزینی اش را فقط در کشورهایی که تقاضای مصرف‌کنندگان برای موترهای برقی ندارند بفروشد (احتمالا میتوان حدس زد منظورشان کشورهای جهان سوم است.)

روایت کلان که زیربنای بازار را تشکیل می‌دهد، دایماً در حال تغییر و بازنگری‌ست. در حالی‌که این روایت تاحدی تابعی از تغییرات در تمایلات سرمایه‌گذاران است، اما همچنین توسط رویدادهای تغییردهنده بازی و نیروهای ساختاری بازار بیشتر هدایت می‌شوند.

به عنوان مثال، چگونه روایت کلان بازار، پس از سقوط قیمت کالا تغییر می‌کند؟ وقتی مقیاس بی‌سابقه فناوری واقعاً توسط بازار درک شود، چی می‌شود؟

مقاله «آثار رفاهی رسانه‌های اجتماعی» با استفاده از یک آزمایش تصادفی در مقیاسی بزرگ، به بررسی اثرات رفاهی فیس‌بوک بر کاربران در ایالات متحده می‌پردازد. بدین منظور، جامعه‌ای متشکل از دو هزار و 743 کاربر مورد بررسی قرار گرفته ‌است. در این بررسی، پرداختی قابل قبول برای هر فرد در ازای غیر‌فعال کردن حساب کاربری فیس‌بوک خود به مدت چهار هفته (WTA) استخراج می‌شود و سپس از میان افرادی که دارای پرداختی قابل قبول کمتر از 102 دلار هستند، 61 درصد افراد در گروه درمان و بقیه در گروه کنترل قرار می‌گیرند. همراهی با روند تحقیق از طریق بررسی مکرر فعال ‌بودن حساب کاربری فرد انجام می‌شود و سیر تغییراتی که هر فرد دنبال می‌کند از طریق پرسش‌نامه، پیامک، میزان فعالیت‌های اجتماعی و فعالیت در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌شود. در این مقاله بررسی می‌شود که به چه میزان استفاده از فیس‌بوک جایگزین استفاده از سایر شبکه‌های اجتماعی و همچنین فعالیت‌های غیر‌آنلاین می‌شود و عدم استفاده چهار‌هفته‌ای از فیس‌بوک بر میزان تعاملات چهره‌به‌چهره فرد و آگاهی از اخبار تاثیر می‌گذارد. همچنین اثرات گسترده‌تر فیس‌بوک از طریق معیارهای دانش خبری، آگاهی از اطلاعات ناصحیح، فعالیت سیاسی و دو‌قطبی سیاسی بررسی می‌شود. اثرات مربوط به مطلوبیت فردی از طریق معیارهای احساس خوبی و از طریق پرسش‌نامه و پیامک محاسبه شده و در نهایت درباره میزان اثرگذاری مواردی نظیر اعتیاد، یادگیری و داشتن دورنمای خلاف واقع بر اتخاذ تصمیمات غیربهینه در‌باره میزان استفاده از این شبکه اجتماعی بحث می‌شود.

پروژه عظیم متاورس فیسبوک به عنوان نسل جدید اینترنت در دنیای واقعیت مجازی شناخته می‌شود، اما متاورس چیست و چه کاربردی دارد؟

حدود یک ماه پیش بود که مارک زاکربرگ، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل فیسبوک اعلام کرد که نام این شرکت در یک ری‌برند بزرگ از فیسبوک به متا تغییر خواهد کرد. فیسبوک یا همان شرکت متا مالک پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام، واتساپ، فیسبوک و مسنجر است و در حال حاضر به جز تغییر لوگو، تفاوت خاصی میان فیسبوک و متا وجود ندارد، اما چیزی که موجب شده تا زاکربرگ نام فیسبوک را به متا تغییر دهد پروژه بزرگ متاورس است.

ما در شبکه‌های اجتماعی

 

مطالب پرخواننده

  • این هفته

  • این ماه

  • تازه‌ترین