Colors: Purple Color

نماد ارز یا Currency Symbol

همه ما در طول زندگی خود چند بار با اسکناس‌ها یا سکه‌های مختلفی سروکار داشته ایم و در حین ارزیابی آن‌ها، نمادهای عجیبی را در کنار جایی که مقدار پول نوشته شده است می‌بینیم. آیا تا به حال فکر کرده اید که این نمادها چی هستند؟ مثلاً نماد یا سمبول دالر، نماد پوند و روپیه وغیره یعنی چیست؟ این‌ها نماد همان ارز هستند و اجازه دهید اینجا با آن بیشتر آشنا شویم.

در ماه فبروری سال 2020 آمریکایی‌ها به‌طور میانگین پنج درصد از ساعات کاری خود را در منزل گذراندند. تا ماه می و زمان گسترش قرنطینه‌ها این سهم به 60 درصد رسید. دیگر کشورهای جهان نیز همین رویه را در پیش گرفتند. بسیاری از افراد که احتمالاً عقیده داشتند کار از منزل به معنای از زیر کار در رفتن است انتظار داشتند به زودی زندگی اداری به وضعیتی شبیه دوران قبل از همه‌گیری بازگردد. نمی‌توان گفت که چنین انتظاری برآورده شده است.

دالر آمریکایی طی چندین دهه اخیر سلطه خود را بر تجارت جهانی و جریان سرمایه در جهان نگه‌داشته است. با این حال، برخی از کشورها به دنبال جایگزین‌هایی برای دالر آمریکایی هستند تا وابستگی خود را به ایالات متحده کاهش دهند.

این داده‌نمای افزایش دالر آمریکایی به عنوان ارز ذخیره بین‌المللی مسلط و تلاش‌های اخیر کشورهای مختلف برای دالررزدایی و کاهش وابستگی خود به سیستم مالی ایالات متحده را نشان می‌دهد.

اکثر افراد هیچ‌گاه به ساختار پیچیده‌ای که حمل‌ونقل مدرن را امکان‌پذیر ساخته است فکر نمی‌کنند. آنها یک کلید را فشار می‌دهند و زمان کوتاهی منتظر می‌مانند تا یک یا چند بسته درب منزل به آنها تحویل شود. اما در چند ماه اخیر زنجیره‌های عرضه جهانی در کانون توجه قرار گرفتند. افزایش تقاضا برای کالاها و اختلال در عرضه جریان تجارت را با مشکل مواجه کرد. در بنادر سراسر جهان ده‌ها کشتی با کانتینرهای پر از کالا لنگر انداخته‌اند تا نوبت تخلیه بار آنها برسد. هزینه انتقال یک جعبه از چین به کرانه غربی آمریکا در مقایسه با دوران قبل از همه‌گیری چهار برابر شده است.

از سال 2019 بدین‌سو، بانک‌های چینی چهار رتبه برتر را در رده‌بندی Brand Finance's Banking 500 دارند. این رده‌بندی همه‌ساله باارزش‌ترین برندهای بانکی را رتبه‌بندی می‌کند.

ارزش نام تجاری در این زمینه، معیاری از "ارزش علامت تجاری و IP بازاریابی مرتبط در تجارت برند" است. به عبارت دیگر، ارزش دارایی‌های بازاریابی نامشهود را اندازه گیری می‌کند، و نه ارزش کلی خود کسب و کار.

در این اینفوگرافیک، ما 10 برند برتر Banking 500 را از سال 2019 به تصویر کشیده ایم تا به شما نشان دهیم که چگونه این رده‌بندی تکامل یافته است (یا ثابت مانده است).

چه کسی باید پلیس اینترنت باشد؟ این پرسش مدت‌هاست که ذهن شرکت‌ها، مقررات‌گذاران و برگزارکنندگان کارزارها را به خود مشغول کرده است. شبکه‌های اجتماعی میلیاردها دلار را برای تعدیل محتوایی که در سکوهایشان قرار داده می‌شود خرج می‌کنند اما باز هم یا به خاطر عدم حذف مطالب مسموم یا به بهانه سرکوب آزادی بیان آماج انتقادها هستند. اما آنها تنها کسانی نیستند که با این مشکل درگیرند. بانک‌ها و شرکت‌های کارت‌‌های اعتباری نیز در مقابله با آنچه در فضای عمومی مزاحم آنها و مشتریانشان می‌شود نقش زیادی ایفا می‌کنند. مرزهای سانسور در مورد محتوای جنسیتی تنگ‌تر شده‌اند. از 15 اکتبر درگاه‌های مخصوص مطالب بزرگسالان در سراسر جهان ملزم هستند سن و هویت فردی را که در عکس یا ویدئو می‌آید و همچنین هویت فرد بارگذاری‌کننده را تایید کنند. آنها باید یک فرآیند رسیدگی سریع به شکایات راه‌اندازی و تمام محتواها را قبل از انتشار بررسی کنند. این قوانین را نه مقررات‌گذاران بلکه شرکت‌ مسترکارت، غول ‌کارت‌های اعتباری، تحمیل و اعمال می‌کند. درگاه‌ها می‌توانند با مسترکارت کار نکنند اما از آنجا که این شرکت حدود 30 درصد از کل پرداخت‌های کارتی خارج از چین را انجام می‌دهد این تصمیم پرهزینه خواهد بود. ویزا که مدیریت 30 درصد از پرداخت‌ها را بر عهده دارد نیز موضعی سخت در قبال درگاه‌های دارای محتوای بزرگسال اتخاذ می‌کند. این روند به محتوای جنسیتی محدود نیست. در گوشه‌های تاریک شبکه و در جاهایی که قوانین غیرشفاف یا منسوخ شده‌اند بنگاه‌های مالی در نقش مقررات‌گذاران واقعی ظاهر می‌شوند.

ما در شبکه‌های اجتماعی

 

مطالب پرخواننده

  • این هفته

  • این ماه

  • تازه‌ترین