Colors: Orange Color

مقامات چینی از آنچه آن‌ها به عنوان قلدری آمریکا می‌دانند خشمگین اند

جهان شاید امیدوار بود که وقتی چین از کش‌وگیرهای همه‌گیری کووید-19 فرصت یافت و تماس رو در رو بین سیاستمداران، دیپلمات‌ها و بازرگانان چینی و آمریکایی از سر گرفته شد، تنش‌ها میان هر دوکشور در انبوهی از نشست‌ها و گفتگوها کاهش یابد. اما جو سیاسی در پکن اکنون نشان می‌دهد که مهم‌ترین رابطه جهان تلخ تر و خصمانه تر از همیشه شده است.

پس از هنرنمایی در نمایش تلویزیونی «رقصیدن با ستاره‌ها» و صداپیشگی «پدینگتون»، او اکنون مقاومت کشور در برابر تهاجم روسیه را رهبری می‌کند.

رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی به چهره مقاومت اوکراین در برابر نیروهای متجاوز ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تبدیل شده است. اما آقای زلنسکی با اندک تجربه سیاسی سنتی به قدرت رسید. قبل از انتخاب شدن به عنوان زعیم کشور، او بیشتر به خاطر ایفای نقش تلویزیونی به عنوان یک معلم عادی که به طور تصادفی به قدرت رسید، شهرت داشت. نمایش تلویزیونی «خدمتکار مردم» به مدت چهار سال در تلویزیون پخش می‌شد و زلنسکی را به شهرت رساند.

برج 60طبقه مسکونی و لوکس بوستون میلینیوم که در سال 2016 افتتاح شد چهارمین ساختمان بلند در شهر بوستون است. این برج همه را به یاد شهر ارواح می‌اندازد. مالک بیش از 35 درصد از 443 آپارتمان این برج، شرکت‌های صوری و تراست‌ها هستند و تقریباً 80 درصد واحدها، خانه اصلی مالکان آنها برای اقامت نیستند. این درحالی است که ارزش هر واحد آپارتمان بیش از چهار میلیون دلار است که عملاً این برج مسکونی را تبدیل به یک مخزن ذخیره ثروت کرده است تا سرمایه ثروتمندان گوشه‌ای انباشت شود و ارزش خود را از دست ندهد. همه می‌دانند که این برج فقط پناهگاهی برای فرار مالیاتی است. نمونه این‌گونه برج‌های لوکس را در شهرهای دیگری مانند نیویورک نیز می‌توان مشاهده کرد. به گزارش نیویورک‌تایمز، خریدار 54 درصد از املاک خریداری‌شده نیویورک در سال 2014 که ارزشی بیش از پنج میلیون دلار داشتند، شرکت‌های صوری با مالکین گمنام بودند.

یورش نظامی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به اوکراین ممکن است بسیاری را غافلگیر کرده باشد. این دومین ماجراجویی بزرگ او در اروپا پس از بریدن کریمه از اوکراین و الحاق آن به روسیه در سال 2014 است. اما نکته قابل توجه این است که پوتین هرگز در اراده خود برای بازگردانی نفوذ و استیلای روسیه بر منطقه تزلزل نکرد.

افزایش سردی روابط بین غرب و شرق یادآور اوایل عصر یکپارچگی اقتصادی جهانی است که همزمان با سقوط کمونیسم آغاز شد. طبق برآوردهایی که جفری ساکس و دیگران در سال 1995 انتشار دادند در اواسط دهه 1980 کمتر از یک‌چهارم جمعیت جهان در اقتصادهایی زندگی می‌کردند که درهای آنها بر روی تجارت خارجی و جریان‌های سرمایه باز بود. کمتر از یک دهه بعد این رقم به 50 درصد رسید و به دنبال آن سه دهه جهانی‌سازی سریع و انفجارگونه اتفاق افتاد.

ما در شبکه‌های اجتماعی

 

مطالب پرخواننده

  • این هفته

  • این ماه

  • تازه‌ترین